19.06.2017 Tropy, Tropy i po Tropach.

Kolejna, piąta edycja Mazurskich Tropów za nami.

 

W tegorocznym rajdzie wystartowało ok. 260 zawodników na pięciu trasach, w tym najwięcej –  71 osób – na “mistrzowskiej” trasie pieszej TP50km. Bardzo cieszymy się ze wszystkich znajomych, jak i nowych twarzy, które pojawiły się na rajdzie i mamy nadzieję, że będziecie z nami również za rok (tym razem postaramy się nie przesadzić już z komarami:).

 

Dziękujemy Wam za udział, emocje i wspaniałą atmosferę. Nakręceni pozytywną energią już szukamy miejsca na kolejną edycję Smile.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ostatecznymi Wynikami rajdu, oraz Galerią Zdjęć.

Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, zachęcamy do wypełnienia Ankiety – jej wyniki pozwolą nam ulepszyć kolejne edycje Mazurskich Tropów.

 

Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali, w tym przede wszystkim Burmistrzowi Miasta Orzysz – Panu Zbigniewowi Włodkowskiemu oraz Pani Annie Rogińskiej – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu, którzy udostępnili nam bazę rajdu i ufundowali puchary dla najlepszych. Bardzo dziękujemy także Starostwu Powiatowemu w Piszu, które również wsparło nas i objęło rajd patronatem.

 

Ponadto serdecznie dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy zapewnić ciekawe nagrody i upominki dla zawodników: NORDHORNSklep Rowerowy PLUSWydawnictwo Inne SpaceryKwarkWydawnictwo Bezdroża  GoggleGlobeo.plNikwaxABENTOJRA i obozybiegowe.pl.
Do zobaczenia na Mazurach w przyszłym roku !
Organizatorzy

19.06.2017 Wyniki końcowe

Publikujemy Wyniki Końcowe


18.06.2017 Galeria zdjęć

Zapraszamy do galerii zdjęć z rajdu – zakładka GALERIA


15.06.2017 Relacje, filmy, tracki

Zapraszamy do zakładki  RELACJE


12.06.2017  Galeria zwycięzców

 12.06.2017  WYNIKI i MAPY

Zapraszamy do zakładki  WYNIKI WSTĘPNE  oraz do zakładki  MAPY.

 

Na uwagi do wyników czekamy do końca 18.06. 2017 r.(ndz.) organizator@tropy.net


4.06.2017  Zgłoszenia

Drodzy zawodnicy,

we wtorek drukujemy mapy. Oczywiście planujemy zrobić pewien zapas, ale jeśli chcecie na 100% ominąć ryzyko wystartowania bez mapy (a jej brak może nieco utrudnić Wam znajdowanie punktów kontrolnych 🙂), radzimy nie zwlekać z zapisami.

Będziemy wdzięczni także za informację od osób, które się zgłosiły i widnieją na liście startowej, a jednak nie uda im się dotrzeć do Orzysza.


1.06.2017 Komunikat techniczny

Zapraszamy do zapoznania się z KOMUNIKATEM TECHNICZNYM


 23.05.2017   Parę ujęć z terenu rajdu

22.05.2017  Impreza dla kibiców

Drodzy zawodnicy,

 

jeśli przyjeżdżacie z rodzinami, przyjaciółmi, kibicami, którzy nie startują, a chcieliby urozmaicić sobie  jakoś dzień, to przekazujemy, że można dołączyć do imprezy “Rajd rowerowy z historią w tle”, organizowanej przez Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu.

 

W programie:

– zwiedzanie muzeum;

– 25km przejażdżka malowniczą trasą znajdującą się na terenie Gminy Orzysz, z postojami i zwiedzaniem miejsc związanych z historią Ziemi Orzyskiej;

– gorący posiłek.

 

 

Start godz. 10.00, Zbiórka: siedziba Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu, ul. Giżycka 9.


16.05.2017   Obozybiegowe.pl – wsparcie

I kolejna dobra nowina! Mazurskie Tropy, już trzeci rok z rzędu, wspierać będą ObozyBiegowe.pl, a ujmując sprawę po ludzku: Agnieszka Kruszewska-Senk i Aleksander Senk, którzy poprowadzili już ponad 50 obozów biegowych i – wszystko na to wskazuje – nie zamierzają na tym poprzestać 🙂.

 

Niezależnie od obozów biegowych, prowadzą w Warszawie treningi biegowe oraz funkcjonalne. Szczegóły znajdziecie na ich stronie lub na https://www.facebook.com/obozybiegowe.

 

Na pewno już się domyślacie,że niektórzy uczestnicy Mazurskich Tropów będą mieli sposobność skorzystania z wiedzy trenerskiej Agnieszki i Olka. W tym celu trzeba stanąć na podium lub zostać na zakończenie Rajdu i dać się wylosować 😉.  A my, tak zupełnie osobiście, polecamy obozy, treningi i warsztaty z ObozyBiegowe.pl – w końcu, niektórzy z nas, biorą w nich udział od dłuższego czasu, więc wiemy, o czym piszemy 🙂.15.05.2017   Transport

W zakładce Transport  zamieściliśmy informacje o możliwości dojazdu do bazy rajdu z Warszawy i Gdańska, czyli z miast, z których jedzie najwięcej naszych zawodników.

Poza tym jeśli macie miejsce w aucie lub sami szukacie transportu, przesyłajcie nam informacje w tej sprawie – wasze ogłoszenia będziemy publikować na stronie (zakładka Transport).


11.05.2017   Wsparcie Rajdu przez Sklep Rowerowy ” Plus”

Jak co roku, Mazurskie Tropy zostaną wsparte przez PLUS Sklep Rowerowy SCOTT.

Możecie zatem liczyć na rowerowe niespodzianki na zakończeniu Rajdu. A gdybyście chcieli, dla przykładu, ruszyć w las nowym SCOTT’em, polecamy wizytę w sklepie stacjonarnym (ul. Zamiany 12 w Warszawie) lub internetowym (http://sklep.rowery.com.pl/).

Jest w czym wybierać 🙂.


11.04.2017   Wsparcie Abentojry

Taka nowina: dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej ekipy organizującej Abentojra – Warmińsko-Mazurski Rajd na Orientację, podczas zakończenia Mazurskich Tropów, rozlosujemy wśród Was kilka pakietów startowych na tę zacną imprezę, która w tym roku będzie grana 2 września w okolicach Olsztyna.

Uczestnicy Abentojry będą mogli wystartować na trasie pieszej (TP25 albo TP50), rowerowej (TR50, TR100 albo TR150) lub rodzinnej.

Startowaliśmy tam nie raz, więc z czystym sumieniem, już dziś, polecamy i, w imieniu Abentojry, zapraszamy :).


 

06.04.2017   Startujemy z zapisami

Miło nam powiadomić, że uruchomiliśmy ZAPISY na V edycję Mazurskich Tropów.

Jak już wspominaliśmy, do wyboru będziecie mieli dwie trasy piesze (25 albo 50 km) oraz dwie trasy rowerowe (50 albo 130 km).
W tym roku zapraszamy też na Trasę Pieszą Rekreacyjną o długości około 8 – 10 km.

Czas akcji: sobota, 10 czerwca 2017 r.
Baza rajdu: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu.

Pozdrawiamy w oczekiwaniu na Wasze zgłoszenia.

 

04.04.2017 Koszulki rajdowe

Poniżej przedstawiamy wizualizację rajdowych koszulek (w wersji męskiej i damskiej).
Będzie można zamówić je w ramach zapisów na rajd, które ruszą już niebawem!

UWAGA: Koszulki zamówimy tylko dla osób, które za nie zapłacą do 31 maja 2017, co oznacza, że do tego dnia musimy mieć zaksięgowaną na koncie wpłatę (30 PLN) lub informację od Was, że wykonaliście przelew. 

 

Poniżej rozmiarówka:

Uwaga dla Pań: rozmiarówka jest taka sama jak w ostatnich edycjach rajdu, czyli że dla koszulek damskich jest nieco zaniżona (minimum o jeden rozmiar w dół, tzn. na osobę noszącą M będzie raczej pasować L, a może nawet i XL).


22.03.2017 Nordhorn – skarpety dla każdego!

Drodzy zawodnicy, mamy dla Was znakomite wieści! Do grona naszych partnerów dołączył Nordhorn – polski producent skarpet technicznych i sportowych 🙂.

Nordhorn, za naszym pośrednictwem, zaopatrzy każdego z Was w parę skarpet, dopracowanych pod każdym względem. Wygodne, wytrzymałe – na 130 km rowerem i 50 km pieszo jak znalazł (a i na krótszym dystansie dadzą radę:). A jakby ktoś wolał na narty czy trekking, to też jest w czym wybierać.

Już teraz polecamy http://www.sklep.nordhorn.com.pl/, a informacji o tym jak otrzymać skarpety szukajcie w kolejnych informacjach na stronie i naszym profilu FB🙂

Zdjęcie użytkownika Mazurskie Tropy.


14.03.2017 Wsparcie Gminy Orzysz

Dzielenia się dobrymi wieściami ciąg dalszy!

Burmistrz Orzysza – Pan Zbigniew Włodkowski objął swoim patronatem tegoroczną edycję Mazurskich Tropów 🙂. Oprócz patronatu zostaliśmy zapewnieni o wszechstronnym wsparciu naszej imprezy. Dziękujemy!

A Was już za niedługo poinformujemy o rozpoczęciu zapisów. Trzymajcie rękę na pulsie 😉.


23.02.2017  Inne Spacery znowu z nami!

A co tam! Jak już klamka zapadła, to czemu się nie pochwalić? 😉 

Kolejnym sponsorem nagród na piątej edycji Mazurskich Tropów będzie wydawnictwo Inne Spacery – Ekscytująco o treningu.

Dzięki NIEMU możemy, w szczególności, odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie JAK BARDZO TEGO CHCESZ? (http://www.innespacery.pl/no…/54-jak-bardzo-tego-chcesz.html), po czym zacząć BIEGAĆ MĄDRZE (http://www.innespacery.pl/nowosci/36-biegac-madrze.html) i ZDROWO (http://www.innespacery.pl/nowosci/44-biegaj-zdrowo.html), a na koniec zapodać MARATON Z BLATU (http://www.innespacery.pl/nowos…/41-maraton-z-blatu-2.0.html).

Polecamy lekturę, a wyniki będą jeszcze lepsze 🙂.


6.02.2017 Wsparcie outdoorowe Kwark

Kontynuujemy nasz cykl, w którym dzielimy się z Wami informacjami o firmach wspierających nasz Rajd. Tym razem słów kilka o Kwarku, w którego możecie ubrać się od stóp do głów i śmiało ruszać na zimową wędrówkę po górach, spływ kajakowy lub … na linię startu Mazurskich Tropów 🙂. Power stretch, wełna merino, aqua shell – to tylko niektóre materiały, którymi można się u Nich przyodziać. Jeśli nie mieliście okazji, to tym bardziej zachęcamy do rzucenia okiem na kwarkową ofertę: http://sklep.kwark.pl/.


31.01.2017 Wsparcie

Tak jak rok temu, nasz rajd wesprze wydawnictwo Bezdroża, w którego ofercie znajdziecie zatrzęsienie przewodników, map, albumów i reportaży z podróży. Zresztą zerknijcie sami na stronę: www.bezdroza.pl. Obiecujemy, że część z Was wyjedzie z Orzysza z inspirującą lekturą w plecaku 🙂.

Pozostając w klimatach nazwijmy to “książkowych” pozwolimy sobie jeszcze polecić Wam poznańską księgarnię turystyczną Globeo.pl, która również dołączyła do grona partnerów Mazurskich Tropów.


24.01.2017 Patronat

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że do patronów medialnych tegorocznego rajdu dołączyli: Radio Zet Gold, Radio 5, Miejska Informacja Turystyczna Info Olsztyn, Ełckie Rozmaitości, Kurier Mrągowski oraz miesięcznik Fit nie Fat. 


16.01.2017 Baza rajdu

Uwaga!

…..
Bazą tegorocznej, piątej już, edycji Mazurskich Tropów będzie Orzysz, a ściślej rzecz ujmując Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu (ul. Osiedle Robotnicze 11A 12-250 Orzysz).Okolica jest ujmująca. Na trasie nie zabraknie jezior, bagien, nieprzebytych lasów, grodzisk, cmentarzy i bunkrów. Na mecie tradycyjnie możecie się spodziewać schabowego i napojów doskonale gaszących pragnienie 🙂.


02.12.2016 Patronat

Święta za pasem, a tymczasem prace nad rajdem Mazurskie Tropy 2016 idą pełną parą.

….

Zapisy ruszą dopiero w okolicy marca, ale już teraz chcielibyśmy poinformować o naszych patronach medialnych, którzy będą nas wspierać w 2017 roku: Magazyn BIKE, Outdoor Magazyn, napieraj.pl, Tri-fun.pl.

….

Serdecznie dziękujemy!