Aktualności

24.06.2016

Kolejna, czwarta edycja Mazurskich Tropów za nami. W tegorocznym rajdzie wystartowało ok. 250 zawodników na czterech trasach, w tym najwięcej – bo aż 83 osób – na trasie pieszej TP25km. Bardzo cieszymy się ze wszystkich znajomych, jak i nowych twarzy, które pojawiły się na rajdzie i mamy nadzieję, że będziecie z nami również za rok. Dziękujemy Wam za udział, emocje i wspaniałą atmosferę. Nakręceni pozytywną energią już szukamy miejsca na kolejną edycję Smile.

Zapraszamy do zapoznania się z ostatecznymi WYNIKAMI rajdu, oraz Galerią Zdjęć

Tych, którzy jeszcze tego nei zrobli, zachęcamy do wypełnienia Ankiety – jej wyniki pozwolą nam ulepszyć kolejne edycje Mazurskich Tropów.

Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali, w tym Urzędowi Gminy w Pieckach oraz Starostwu Powiatowemu w Mragowie, które objęło nasz rajd patronatem i ufundowało puchary dla najlepszych. Bardzo dziękujemy także Pani Dyrektor i pracownikom Szkoły Podstawowej w Nawiadach, którzy zadbali o to, aby w bazie rajdu niczego nie zabrakło.

Ponadto serdecznie dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy zapewnić ciekawe nagrody i upominki dla zawodników: sklep rowerowy PLUS, sklep rowerowy ByTheWay, wydawnictwo Rewasz, Bezdroża i Świat Książki, firmy Goggle, Nikwax, Compass i obozybiegowe.pl.
Do zobaczenia na Mazurach w przyszłym roku! 
Organizatorzy

 

17.06.2016

W zakładce Wyniki są już wyniki końcowe

16.06.2016

W zakładce Relacje umieściliśmy oficjalną galerię zdjęć.

 

13.06.2016 

Przedstawiamy WYNIKI WSTĘPNE

Trasy rowerowe

Trasy piesze

Na uwagi czekamy do końca czwartku 16.06.2016 r. 

A poniżej podium dla wszystkich tras:

  TR 130, Kat. M     

 I Adam Wojciechowski  

 II Bartłomiej Bober i Grzegorz Liszka ex aequo 

            

TR 130, Kat. K   

 I Magdalena Gruziel

 II Danuta Blank

 III Kamila Truszkowska  

  

 TR 50, Kat. M 

 I  Piotr Gromelski i Krzysztof Sobczak ex aequo   

 III  Michał Gruba i Marcin Doppke ex aequo

  

TR 50, Kat. K

 I Małgorzata Jusis

 II Anna Rychlik i Renata Nowińska ex aequo 

  

 TP 50, Kat. M 

 I Marcin Hippner i Marcin Sontowski ex aequo

 III Stanisław Kaczmarek

 

TP 50, Kat. K 

 I Anna Sejbuk

 II Katarzyna Sochacka

 III Dorota Duszak

    

 TP 25, Kat. M 

 I Krzysztof Arseniuk

 II Romuald Miszewski

 III Marcin Marszałek

  

 TP 25, Kat. K

 I Ilona Śliwczyńska

 II Dorota Żmuda – Trzebiatowska

 III Dominika Kamińska

  

  

 

10.06.2016  Potwierdzenia przelewu

Osoby dokonujące wpłat w dniach 9-10.06. prosimy o zabranie ze sobą potwierdzenia przelewu

10.06.2016  Limit na TP25

Drodzy zawodnicy,

popularność trasy TP25 przerosła nasze oczekiwania i zostało nam tylko 7 wolnych pakietów startowych (a przede wszystkim map). Tak więc – kto pierwszy ten lepszy.

Oczywiście zapraszamy także na inne trasy – na TP50 jest jeszcze sporo miejsc.

07.06.2016 Komunikat Techniczny

Wreszcie gotowy Komunikat Techniczny. Zapraszamy do lektury Smile.

06.06.2016 Transport – przypominamy

Słuchajcie, jeśli ktoś ma wolne miejsce w aucie lub szuka transportu – apelujemy, nie ukrywajcie się. Wspólna jazda to mniejsze koszty, szansa na nowe znajomości i redukcja emisji CO2 Smile. Zatem, czekamy na Wasze zgłoszenia przewozowe pod mejlem: organizator@tropy.net. W zakładce “transport”, jest już kilka ogłoszeń.

 

01.06.2016 Compass

Jak z pewnością zauważyliście, podczas wszystkich dotychczasowych edycji Mazurskich Tropów, przed startem otrzymywaliście mapy tego samego wydawnictwa kartograficznego. W tym roku – dzięki uprzejmości Compassu – podtrzymamy tą tradycję 🙂. Zatem, mapy będą czytelne, aktualne i miłe dla oka – nic, tylko sprawnie cisnąć do kolejnego punktu kontrolnego.

A planując wakacyjne wypady, polecamy Wam zaopatrzyć się w Compassową mapę. Jako, że chłopaki zmapowali już naprawdę piękny kawał Polski, to jest spora szansa, że tam dokąd zamierzacie ruszyć, Compass był już przed Wami 😉.

http://www.compass.krakow.pl/
www.facebook.com/compass.krakow

 

25.05.2016 Niższe wpisowe do wtorku

Drodzy zawodnicy,

W związku z tym, że od przyszłej środy (tj. od 1 czerwca 2016 r.) wzrastają opłaty startowe na wszystkich trasach pieszych i rowerowych, pojawia się okazja do zaoszczędzenia paru złotych. Zapraszamy do zapisów!

I jeszcze jedna informacja: 31 maja wysyłamy zlecenie przygotowania (opłaconych) koszulek rajdowych, czyli na koszulkę możecie się zdecydować jeszcze tylko przez kilka dni – od środy będzie już na to za późno.

25.05.2016 Transport

Prosimy o sprawdzanie ogłoszeń w zakładce Transport

20.05.2016

Mamy kolejną informację z naszej ulubionej serii. Dzięki naszemu partnerowi sprzętowemu – firmie GOGGLE (nie mylić z nazwą dosyć popularnej wyszukiwarki – z nimi jeszcze negocjujemy), kilkunastu uczestników Rajdu otrzyma sportowe okulary przeciwsłoneczne. Jedną parę już przetestowaliśmy, i – krótko rzecz ujmując – sprawdziła się doskonale Smile.

Polecamy: www.gogglepae.com

29.04.2016 Wsparcie obozybiegowe.pl

Drugi rok z rzędu, Mazurskie Tropy wspierać będą obozybiegowe.pl. Team Agnieszka+Olek poprowadzili już 41 obozów biegowych i nie zamierzają na tym poprzestać. Niezależnie od obozów biegowych, prowadzą w Warszawie treningi biegowe oraz funkcjonalne. Szczegóły znajdziecie na stronie:www.obozybiegowe.pl lub na FB: https://www.facebook.com/obozybiegowe.

Jeżeli, w kontekście powyższego, myślicie, że niektórzy uczestnicy Mazurskich Tropów będą mieli sposobność skorzystania z wiedzy trenereskiej Agnieszki i Olka, to… myślicie dobrze Smile. Tak właśnie będzie!

 

26.04.2016 Wsparcie By The Way

Kolejna dobra nowina – do grona sponsorów dołączył sklep By The Way (http://btw-bikes.pl) który wspiera nas od pierwszej edycji Mazurskich Tropów.

Możecie zatem liczyć na wiele przydatnych rowerowych upominków. A gdyby Wasze bajki, akurat co nieco zaszwankowały, polecamy skorzystanie z usług serwisu na warszawskim Ursynowie.

24.04.2016 Tańsze zapisy

Uwaga: można zaoszczędzić „kilka” złotych Wink. Do końca kwietnia obowiązuje najniższa opłata startowa na trasach TP 50 i TR 130. Zachęcamy zatem do zapisów. Taniej nie będzie, a nieco drożej, a i owszem.

Jednocześnie przypominamy, że zgłoszenie staje się ważne w momencie wpłynięcia opłaty startowej na konto organizatora.

14.04.2016

Miło nam przekazać, że dzięki wsparciu Wydawnictwa Świat Książki, szczęśliwcy wylosowani podczas zakończenia rajdu Mazurskie Tropy 2016 r., będą mogli oddać się ciekawej lekturze :). 

Precyzując, w ich ręce trafi “świeżynka” (premiera 13.04.) autorstwa dwójki globtroterów – Marty Owczarek i Bartka Skowrońskiego pt. “Byle dalej. Pod stopami słońca”

A poniżej parę słów o tej pozycji: 

“Autorzy popularnego bloga www.byledalej.com w szalonej wyprawie przez Rosję,  Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Afganistan, Uzbekistan i Turkmenistan.

Marta Owczarek i Bartek Skowroński, dokładnie po 888 dniach spędzonych w domu, 21 maja 2013 r. rzucają wszystko jeszcze raz i wyruszają na motocyklach w podróż przez Rosję i byłe radzieckie republiki Azji Środkowej do Pamiru. Docierają do odciętego od cywilizacji zakątka Afganistanu – Korytarza Wachańskiego, gdzie czas zatrzymał się wieki  temu.”

 

 

31.03.2016 Patronat honorowy

Miło nam powiadomić, że Powiat Mrągowski objął naszą imprezę honorowym patronatem oraz ufundował puchary dla najlepszych.  

 

31.03.2016 Koszulki rajdowe

Zapraszamy do zamawiania koszulek.  

Poniżej przedstawiamy wizualizację rajdowych koszulek (w wersji męskiej i damskiej).

Mamy nadzieję, że wam się spodobają :).

 

UWAGA: Koszulki zamówimy tylko dla tych osób, które za nie zapłacą do 31 maja, co oznacza, że do tego dnia musimy mieć zaksięgowaną na koncie wpłatę (30 PLN) lub informację od Was, że wykonaliście przelew. 

 

 

Poniżej rozmiarówka:

 

20.03.2016 Zapisy

Miło nam powiadomić, że uruchomiliśmy ZAPISY na IV edycję Mazurskich Tropów.

Jak już wspominaliśmy, do wyboru będziecie mieli dwie trasy piesze (25 albo 50 km) oraz dwie trasy rowerowe (50 albo 130 km).

Czas akcji: sobota, 11 czerwca 2016 r.
Baza rajdu: Szkoła Podstawowa w Nawiadach, gm. Piecki

Pozdrawiamy w oczekiwaniu na Wasze zgłoszenia. 

15.03.2016 Regulamin

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Mazurskich Tropów 2016

08.02.2016 Nikwax razem z nami

Jeszcze jedna informacja z serii „na co możecie liczyć i dzięki komu” Smile.

W tym przypadku, dzięki NIKWAX – producentowi śródków do impregnacji, czyszczenia i pielęgnacji odzieży i sprzętu turystycznego – wszyscy, którzy staną na podium zostaną zaopatrzeni w produkty tej firmy. Co więcej: każdy z uczestników Mazurskich Tropów w pakiecie startowym, dostanie NIKWAX-owy upominek.

Jeśli chcecie się dowiedzieć, co to może być, polecamy stronę: 

http://www.nikwax.com/p…/productselector/productselector.php.

 

24.02.2016 Rewasz – dziękujemy

Mamy kolejną dobrą informację. Znana Wam z pewnością, chociażby z klasycznych bedekerów po Beskidach, Oficyna Wydawnicza REWASZ przekazała nam sporo przewodników i map, z prośbą o wręczenie ich uczestnikom Mazurskich Tropów. W takiej sytuacji, po prostu, nie wypadało nam odmówić Smile.

Zainteresowanym ofertą REWASZA polecamy stronę:http://www.rewasz.com.pl/.

12.02.2016 Wsparcie wydawnictwa Bezdroża 

Dobre wieści!

W tegorocznej edycji Mazurskich Tropów możemy liczyć na wsparcie wydawnictwa BEZDROŻA, w którego ofercie można znaleźć mnóstwo przewodników, map, albumów i reportaży z podróży. Zresztą zerknijcie sami na stronę: www.bezdroza.pl. Mamy silne przeczucie, graniczące z pewnością, że część z Was wyjedzie z Nawiad z ciekawą książką pod pachą Smile.

09.02.2016 Baza rajdu

Bazą Mazurskich Tropów 2016 będzie szkoła podstawowa w Nawiadach, położonych w gminie Piecki, w powiecie mrągowskim. Szykujcie się zatem do dogłębnego poznania Mazurskiego Parku Krajobrazowego i okolic, podziwiania jezior oraz poszukiwania zagubionych w gęstwinie granic kultur.

Będziemy czekać na Wasz przyjazd od piątku 10 czerwca. 

A w sobotę rano mapa w dłoń/mapnik i w las Smile

 

22.01.2016 Patronaty

Wszem i wobec ogłaszamy, że magazyn Rower Tour http://www.rowertour.pl/ oraz Magazn Bike (http://magazynbike.pl/) objęły nasz rajd patronatem.

     

 

Dziękujemy i zachęcamy do lektury!

24.12.2015

Radosnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2016 życzą Mazurskie Tropy. Liczymy, że Święty Mikołaj, pomimo orientacyjnych problemów, dotrze do Waszych domów

14.12.2015

 

Pomimo przygotowań świątecznych, prace nad rajdem Mazurskie Tropy 2016 idą pełną parą.

 

Tym samym chcielibyśmy poinformować o naszych stałych patronach medialnych, ktorzy będą nas wspierać w 2016: Polska na Rowery,Outdoor Magazyn, Radio Olsztyn, napieraj.pl

 

oraz o nowych patronach, którzy głównie lokalnie będą promować naszą imprezę:

Pokochaj Mazury, Wama-Sport, Mrągowo24.info, Mazuria.tv, Info Olsztyn a także Magazyn Bike 

Serdecznie dziękujemy!

30.11.2015

Do czerwca jeszcze trochę czasu, ale już zaczynamy przygotowania Laughing.