Aktualności

1.07.2015

Trzecia edycja Mazurskich Tropów za nami. Bardzo dziękujemy Wam za udział, emocje i wspólnie spędzony czas oraz super atmosferę jaką stworzyliście. Cieszy nas również tak duża frekwencja – łącznie wystartowało ok. 260 zawodników na czterech trasach. To wszystko powoduje, że tuż po rajdzie, już myślimy o kolejnej edycji :).

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali, w tym Urzędowi Gminy w Stawigudzie, który ufundował puchary dla najlepszych  oraz Publicznemu Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie, gdzie mieliśmy okazję gościć.

 

Ponadto serdecznie dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy zapewnić ciekawe nagrody i upominki dla zawodników:

– firma Buff

 
– firma Bushmen
 

– obozybiegowe.pl

– Piekarnia Cymes
 
– sklep Natural Born Runners
 
– sklep rowerowy By The Way
 

– sklep rowerowy MC Bike

 

– sklep rowerowy PLUS

– wydawnictwo Inne Spacery
 
 
Do zobaczenia w przyszłym roku!
 
Organizatorzy

 

19.06.2015

Zapraszamy do Galerii rajdowej

18.06.2015

W zakładce Wyniki są już wyniki ostateczne, zaś poniżej przedstawiamy Wam sylwetki najlepszych.

 

Podium TR130 – Mężczyźni

I msc Paweł Brudło II msc Bartłomiej Bober III msc Adam Wojciechowski

I Paweł Brudło                       II Bartłomiej Bober      III Adam Wojciechowski

Podium TR130 – Kobiety

I msc Magda Gruziel II msc Kamila Truszkowska III msc Monika Nagolska

I Magdalena Gruziel       II Kamila Truszkowska   III Monika Nagolska

Podium TR50 – Mężczyźni

  

I Piotr Zarzycki               II Daniel Radzki              III Rafał Radzki

Podium TR50 – Kobiety

   

I Kasia Polak                II Kasia Niesiobędzka       III Ewa Skrzyńska

Podium TP50 – Mężczyźni

  

I Marcin Hippner            II Krzysztof Arseniuk       III Mateusz Mioduszewski

Podium TP50 – Kobiety

  

I Anna Sejbuk                II Drota Duszak             III Agnieszka Szczepińska

Podium TP25 – Mężczyźni

  

I Igor Błachut                II Mateusz Komorowski  III Sławomir Kuchciński

Podium TP25 – Kobiety

  

I Ilona Śliwczyńska    II Gosia Kuczera       III Elżbieta Baka i Urszula Jastrzębska

15.06.2015

Zachęcamy do przesyłania nam linków do relacji i zdjęć z rajdu.

 

14.06.2015 Wyniki wstępne

Dziękujemy Wam za sportową rywalizację na trasach, dzielne przemierzanie mazursko – warmińskich lasów i bagien oraz za dobrą zabawę na mecie.

Przedstawiamy Wam wyniki Wstępne:

Trasy Rowerowe – TR 130 i TR 50

Trasy Piesze – TP 50 i TP 25

Prosimy o ewentualne uwagi do końca środy 17.06.2015 na adres: organizator@tropy.net.

Niestety wygląda na to, że do wstępnych wyników, które przedstawiliśmy Wam w sobotę późnym wieczorem, wkradła się pomyłka w kategorii TR 130 (kat. kobiet). Podczas dekoracji nie nagrodziliśmy zawodniczki, która faktycznie zajęła trzecie miejsce – Moniki Nagolskiej. W ferworze walki nie uwzględniliśmy kar czasowych innych zawodniczek przybyłych po limicie. Nie da się ukryć, że to nasz błąd, za który bardzo, bardzo przepraszamy.

 

10.06.2015 Zgłoszenia

Uwaga: zgłoszenie na rajd po 11 czerwca (czwartek) prosimy uzgodnić z organizatorem (tel. 504 097 925).

Zgłoszenie dokonane w piątek lub w sobotę przed startem bez wcześniejszego uzgodnienia, może narazić Was na konieczność wystartowania bez mapy (co może utrudnić Wam znajdowanie punktów kontrolnych) Wink.

08.06.2015 Parkowanie

Witajcie,

kolejna ważna informacja, tym razem dotycząca parkowania. Niestety nie ma możliwości zaparkowania na terenie szkoły. Miejsca parkingowe znajdują się:

•   naprzeciwko szkoły – pod budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury

•   na parkingu gminnym -300 m na zachód od szkoły

•   wzłuż Orlika – 300 m od szkoły

Miejsca te wskazaliśmy na załączonych mapach (3 strony).

W ZWIĄZKU ZE SPODZIEWANĄ DUŻĄ FREKWENCJĄ, PROSIMY W MIARĘ MOŻLIWOŚCI O WCZESNE PRZYBYCIE DO BAZY RAJDU (by mieć zapas czasu na parkowanie +rejestrację).

03.06.2015 Komunikat techniczny

Witajcie, udostępniamy Wam KOMUNIKAT TECHNICZNY

Z niusów wprowadziliśmy małe zmiany dla tras krótkich – bedzie klasyfikacja z podziałem na kategorię kobiet i mężczyzn, zaś wszyscy którzy staną na podium otrzymają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Poza tym mamy dobrą informację dla osób lubiących się gubić – wydłużyliśmy limit czasu dla trasy TP25 – z 8h na 9h:)

02.06.2015 Serwis rowerowy

Ważna informacja dla startujących na trasach rowerowych: w bazie Rajdu przed startem (od około godz. 8.30) będzie działał darmowy punkt serwisowy zaprzyjaźnionego sklepu i serwisu rowerowego  http://www.roweryolsztyn.eu/.

Warto przyjechać więc na start trochę wcześniej. Jeśli Wasze rowery co nie co szwankują, wymagają regulacji, mają luzy w sterach itp., itd., to na pewno w mig da się temu zaradzić. Oczywiście, jeśli akurat pękła Wam rama albo macie urwaną przerzutkę, to może być trudniej o naprawę dokonywaną w „warunkach polowych”. W takich poważniejszych sytuacjach polecamy jednak wcześniejszą wizytę w serwisie stacjonarnym (Sikorskiego 2B, Olsztyn).

 

01.06.2015 Transport

Jeśli macie wolne miejsca w aucie lub szukacie transportu, to zapraszamy do przesyłania nam tej informacji na adres: organizator@tropy.net.

Wasze ogłoszenia będziemy wklejać w zakładce Transport

 

25.05.2015  Tańsze wpisowe

Drodzy zawodnicy,

W związku z tym, że od przyszłego poniedziałku (tj. od 1 czerwca 2015 r.) wzrastają opłaty startowe na wszystkich trasach pieszych i rowerowych, pojawia się okazja do zaoszczędzenia paru złotych. Co trzeba zrobić? Nic prostszego: zapisać się i opłacić swój start do końca maja.

Dzięki Waszym deklaracjom udziału w Rajdzie, będziemy wiedzieli ilu uczestników możemy oczekiwać, co ułatwi nam przygotowanie imprezy Smile

I jeszcze jedna, niemniej ważna informacja: 31 maja wysyłamy zlecenie przygotowania (opłaconych) koszulek rajdowych, czyli na koszulkę możecie się zdecydować tylko w tym tygodniu – w czerwcu będzie już na to, niestety, za późno.

07.05.2015 Fotki

A poniżej na zachętę parę ujęć z terenów, na których już niedługo stały będą punkty kontrolne.

 

05.05.2015 Słodkości

Śpieszymy donieść, że kalorie spalone podczas Mazurskich Tropów będziecie mogli odzyskać oddając się radosnej konsumpcji wypieków, którymi uraczymy Was dzięki uprzejmości olsztyńskiej Piekarni Cymes (http://www.cymespiekarnia.pl/)
Zatem nie oszczędzajcie się na trasach – nagroda będzie słodkaSmile

23.04.2015 Tańsze zapisy

Uwaga: można zaoszczędzić „kilka” złotych Wink. Do końca kwietnia obowiązuje najniższa opłata startowa na trasach TP 50 i TR 130. Zachęcamy zatem do zapisów. Taniej nie będzie, a nieco drożej, a i owszem.

ps. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z regulaminem, zgłoszenie staje się ważne w momencie wpłynięcia opłaty startowej na konto organizatora.

 

17.04.2015 Koszulki rajdowe

Dla tych wszystkich, którzy już je zamówili, jak i dla tych, którzy – ze znanych tylko sobie przyczyn 🙂 – jeszcze z tym zwlekają, przedstawiamy wizualizację rajdowych koszulek (w wersji męskiej i damskiej).

Mamy nadzieję, że wpadną Wam one w oko.

UWAGA: Koszulki zamówimy tylko dla tych osób, które za nie zapłacą do 31 maja, co oznacza, że do tego dnia musimy mieć zaksięgowaną na koncie wpłatę (30 PLN) lub informację od Was, że wykonaliście przelew. Niestety ze względu na wymogi drukarni, po tym terminie, dodatkowe zamówienia koszulek nie zostaną przyjęte.

 

Małe dodatkowe info dla tych, którzy zamawiali koszulki w poprzednich edycjach Mazurskich Tropów: fason i nadruk na koszulkach będą tego samego typu co dwa lata temu (MT2013), a więc materiał, jak i nadruk będą znacznie lepszej jakości niż na MT2014. W tym roku materiał będzie bardziej elastyczny, koszulki będą dłuższe i węższe, a w modelu damskim będą krótsze rękawki. Nadruk nie będzie spieralny ani nie będzie łamać się (grafika jest konturowa, a nie wielkopowierzchniowa).

A poniżej rozmiarówka:

 

10.04.2015

Już tradycyjnie Mazurskie Tropy zostaną wsparte przez MC Bike (http://mcbike.pl) oraz By The Way (http://btw-bikes.plSmile. Możecie zatem liczyć na wiele przydatnych rowerowych upominków. A gdyby Wasze bajki, akurat co nieco zaszwankowały, polecamy skorzystanie z usług tych sklepów. Oba mieszczą się na warszawskim Ursynowie.

 

26.03.2015

Mazurskie Tropy mają kolejnego sprzymierzeńca Smile

Są nimi http://www.obozybiegowe.pl/

Czego oni nie robią?Wink Po pierwsze, prowadzą obozy biegowe (zimą w Tatrach, wiosną w Beskidach, a latem w Karkonoszach), po drugie, prowadzą cotygodniowe treningi biegowe, po trzecie, plenerowe treningi funkcjonalne, po … i można by tak długo. Więcej informacji możecie znaleźć na ich stronie internetowej.

Jeżeli domyślacie się, że część uczestników Rajdu będzie miała możliwość zapoznania się bliżej z działalnością obozybiegowe.pl, to domyślacie sie jak najbardziej prawidłowoSmile.

My ze swej strony, polecamy trenowanie z obozybiegowe.pl i nie są to tylko grzecznościowe formułki Wink – znamy się i biegamy razem od lat, zatem doskonale wiemy, do czego Was zachęcamy.

19.03.2015

Uruchomiliśmy zapisy na rajd w zakładce Zapisy. Zapraszamy!

13.03.2015

Wszem i wobec ogłaszamy, że Miesięcznik Bieganie (www.magazynbieganie.pl ) objął nasz rajd patronatem Smile. Mamy także miłą wiadomość dla zadeklarowanych czytelników Biegania – osoby, które okażą nam przy odbiorze pakietu startowego Kartą Prenumeratora, otrzymają 10% zniżki na udział w Rajdzie. Szczegółowe informacje zamieściliśmy w regulaminie Rajdu.

27.02.2015 

Baza Mazurskich Tropów po raz trzeci z rzędu będzie położona na terenie Warmii (jeszcze ze dwie edycje i chyba nazwę zmienimy Wink), a dokładnie rzecz biorąc w Stawigudzie – niewielkiej miejscowości położonej około 10 km na południe od Olsztyna, przy drodze krajowej nr 51.

Na stronie Rajdu zamieściliśmy już regulamin tegorocznej edycji:http://www.tropy.net/2015/?Regulamin. Tak więc możecie się z nim na spokojnie zapoznać i podjąć decyzję, na której trasie wystartujecie SmileZapisy ruszą najprawdopodobniej w drugiej połowie marca.

Tereny wokół Stawigudy – uwierzcie nam na słowo – są przepiękne, dzikie i z wieloma ciekawymi miejscami ukrytymi w leśnych ostępach. Wręcz nieco żałujemy, że sami nie będziemy mogli wystartować Wink.

A tak serio, to po prostu oficiajlnie zapraszamy na III edycję Mazurskich Tropów Smile.

 

15.02.2015

Wiecie co ma wspólnego Anton Krupicka i Rajd Mazurskie Tropy? I on, i my lubimy produkty marki Buff Smile A skutek tego drugiego będzie taki, że dzięki Buff Poland (www.buff.pl) wielu uczestników Rajdu podczas uroczystego zakończenia imprezy będzie miała sposobność zaopiekowania się – na dobre i złe – nowym Buff’em Wink
PS. a jak nie wierzycie, z tym Antonem, to filmik możecie zobaczyć Winkhttps://www.youtube.com/watch?v=C86XFWd5650.

10.02.2015

Miło nam poinformować, że do grona sponsorów tegorocznej edycji Mazurskich Tropów dołączył sklep Sport guru http://sport-guru.pl/
oraz Sklep Rowerowy PLUS http://www.rowery.com.pl/

 

1.02.2015

Z radością witamy kolejnego sponsora nagród na Mazurskich Tropach 2015. Jest nim sklep Natural Born Runners. Dzięki bonom do tego sklepu, niektórzy z Was będą mieli możliwość doszpejenia się przed kolejnym ruszeniem w krzaki Wink
A że ofertę, sklep ten, ma przebogatą, to wyboru nie będziecie
mieli łatwego Smile Sami zobaczcie: www.natural-born-runners.pl

15.01.2015

A co tam! Jak już klamka zapadła, to czemu się nie pochwalić? Wink

Sponsorem nagród na trzeciej edycji Mazurskich Tropów – podobnie jak na Mini Mazowieckich Tropach – będzie wydawnictwo INNESPACERY.

Dzięki NIEMU możemy BIEGAĆ MĄDRZE (http://www.innespacery.pl/nowosci/36-biegac-madrze.html),
BIEGAĆ ZDROWO (http://www.innespacery.pl/nowosci/44-biegaj-zdrowo.html), CO NIE CO UPICHCIĆ (jak już pobiegamy) (http://www.innespacery.pl/…/46-ksiazka-kucharska-dla-aktywn…), a na koniec zapodać MARATON Z BLATU (http://www.innespacery.pl/nowos…/41-maraton-z-blatu-2.0.html).

Polecamy lekturę, a wyniki będą jeszcze lepsze Smile

 

10.01.2015 

Niewątpliwie do czerwca, a tym bardziej do 13 czerwca, postała jeszcze dłuższa chwila, ale już teraz śpieszymy z zaproszeniem na trzecią edycję Rajdu Mazurskie Tropy, w której – mamy nadzieję – weźmiecie udział.

Parametrów tras nie zmieniamy i proponujemy Wam dwie trasy piesze (25 albo 50 km) oraz dwie trasy rowerowe (50 albo 130 km). Oczywiście można zdecydować się na pokonanie zarówno trasy pieszej, jak i rowerowej, ale nie wprowadzamy dodatkowej klasyfikacji Smile

Lokalizacji bazy jeszcze nie zdradzamy, ale wierzcie nam na słowo – teren, z którym przyjdzie Wam się dokładnie zapoznać gwarantuje kawał orientacyjnej przygody.

A przy okazji, czy wiecie, że w tegorocznej edycji Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację, Rajd Mazurskie Tropy otrzymał wagę 50 punktów? W takim razie już wiecie. Nie ma co ukrywać, że z tego powodu jesteśmy dumni, lekko bladzi i wielce uradowani.

Póki co: trenujcie, startujcie, odżywiajcie się zdrowo i do zobaczenia najpóźniej 13 czerwca na MazurachSmile