Aktualności

Chcielibyśmy Serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Barczewo Janowi Lechowi Nitkowskiemu za pomoc i wsparcie rajdu Mazurskie Tropy 2013. Ponadto specjalne ukłony należą się Dyrekcji i Administracji szkoły – Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Warmińskiej w Barczewie, która wspaniale ugościła naszych zawodników. 

Równie serdeczne i gorące podziękowania dla sponsorów i patronów Rajdu Mazurskie Tropy 2013:

 • Sklep Rowerowy Plus (Warszawa)
 • Sklep Rowerowy Czesław Ciućkowski (Olsztyn)
 • Sklep Internetowy By the Way
 • Sklep rowerowy MC Bike 
 • Sklep Sportowy OUTDOORSPORTS
 • Gazeta Olsztyńska 
 • Drukarnia ETRAX
 • Wydawnictwo Compass
 • Portal Napieraj pl
 • Polska na rowery

24.06.2013.

W zakładce Mapy znajduje się optymalna wersja trasy TR 130 wg. Piotra Buciaka (budowniczego trasy).

W zakładce Wyniki zamieściliśmy ostateczne wyniki Mazurskich Tropów.

19.06.2013 wieczór

Uwaga. W zakładce RELACJE pojawiły się relacje i galerie zdjęć. Zapraszamy do czytania i oglądania.

 

19.06.2013

Zamieściliśmy mapy w zakładce Mapy .

Z ogłoszeń parafialnych:W bazie zawodów znaleźliśmy granatową kosmetyczkę Lowe Alpine

Tych, którzy zamówili koszulk,i a ich nie dostali na rajdzie prosimy o przesłanie adresu zamieszkania na organizator@tropy.net. Koszulki wyślemy pocztą w przyszłym tygodniu.

18.06.2013

Wyniki wstępne w “wersji końcowej” (po dokładnym sprawdzeniu kart startowych) są już na stronie. Na uwagi czekamy do 23.06.

17.06.2013

Wstępne wyniki są już w zakładce wyniki . Podkreślamy, że jest to “przedwstępna wersja” wstępnych wyników – oparta na szybkiej weryfikacji kart startowych na mecie, bez ich dokładnego sprawdzenia więc prosimy o wyrozumiałość. “Ostateczna wersja” wstępnych wyników powinna pojawić się niedługo na stronie.

Z dodatkowych informacji – będziemy zamawiać dodatkowe koszulki rajdowe. Jeśli ktoś chciałby zamówić (koszt 30 zł + 10 zł za pocztę lub odbiór w Warszawie) – prosimy o informację na organizator@tropy.net do końca tygodnia (czyli do 23.06).

16.06.2013

Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za przybycie i super atmosferę.

14.06.2013

Zapisy przez formularz zostały zakończone.

13.06.2013

Od środy po południu do czwartku rano nie działał formularz zgłoszeniowy. Teraz wszystko działa już poprawnie, więc zapraszamy do dalszych zapisów.

10.06.2013 r.

UWAGA, z małym poślizgiem, ale publikujemy komunikat techniczny.

 Komunikat Techniczny

06.06.2013

Do końca lipca, wszyscy uczestnicy rajdu mają 10 % zniżki w sklepie internetowym Plus http://www.sklep.rowery.com.pl/ .

Przypominamy też, że w serwisie i sklepie rowerowym ByTheWay http://btw-bikes.pl/ w Warszawie na hasło “Tropy”  jest 25% zniżki na przegląd roweru!

28.05. 2013

Jeśli macie wolne miejsca w aucie lub szukacie transportu, to zapraszamy do przesyłania nam informacji na organizator@tropy.net. Wasze ogłoszenia będziemy wklejać w zakładce Transport.

22.05.2013

UWAGA, jeszcze przez kilka dni – do 31 maja – obowiązuje obniżona opłata startowa. Zatem zapraszamy do zapisów!

A przypominając kwestie terminów:

 – Opłaty startowe wnoszone po 31 maja, ulegają podwyższeniu (zgodnie z regulaminem)

– Zapisy poprzez stronę internetową przyjmujemy do 13 czerwca, po tym terminie zgłoszenia tylko w bazie rajdu. Przy zgłoszeniu po tej dacie, nie gwarantujemy świadczeń w pełnym zakresie.

– W przypadku wpłaty przelewem po 11 czerwca, prosimy o wzięcie ze sobą wydruku potwierdzającego wykonanie przelewu. Poza tym po 11 czerwca nie ma już opcji aby zamówić posiłek wegetariański.

– Zapisy (wraz z opłatą) na koszulki startowe przyjmujemy do 5 czerwca.

Maj 2013

Za nami kolejny rekonesans. Tym razem w warunkach wiosennych. Wszystkie trasy już ułożone, punkty zlokalizowane w terenie. Możemy zdradzić, że nie zabraknie pagórków, jezior, rzek, urywających się ścieżek, dziurawych kładek, podmokłych łąk i bagien 
Obowiązywać będzie scorelauf, czyli dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych. Drogi na trasie rowerowej w większości leśne – trochę piachu, trochę szutru. Asfalt oczywiście też się zdarzy, choć trasa piesza praktycznie go nie przewiduje – oczywiście wszystko zależy od wariantu.

Dla zachęty zamieszczamy kilka zdjęć zrobionych na trasie.

Więcej zdjęć w galerii

Kwiecień 2013

30.04 – prezentujemy model koszulki rajdowej. Do wyboru rozmiary S, M, L, XL. Kosztują 30 zł, można zamawiać poprzez formularz zgłoszeniowy.

26.04 – dobre wieści! Nasz rajd wspierać będzie e-sklep rowerowy MCBIKE www.mcbike.pl (niedługo ruszy sprzedaż internetowa). Za to w stacjonarnym sklepie i serwisie rowerowym ByTheWay http://btw-bikes.pl/ w Warszawie,  już teraz – na hasło “Tropy” – jest 25% zniżki na przegląd roweru!

23.04 –  Jeżeli chcecie przygotować się do naszego rajdu lub innych biegów, to serdecznie zapraszamy na zajęcia organizowane przez   ObozyBiegowe.pl. Prowadzą oni treningi biegowe oraz specjalistyczne zajęcia uzupełniające – treningi crossfitowe, klasyczne treningi siłowe, zajęcia stabilizacyjne (doskonalących core stability i propriocepcję) oraz rozciągające. Kilka razy w roku organizują obozy kondycyjno-szkoleniowe – zarówno wszechstronnie rozwijające sprawność biegową, jak i skupiające się na wybranych cechach motorycznych (np. siła biegowa, szybkość, technika i koordynacja itp.) Więcej informacji na http://obozybiegowe.pl

05.04 – W dniu wczorajszym uruchomiliśmy formularz zgłoszeniowy

04.04 – Zamieściliśmy Regulamin Rajdu

03.04 – W galerii jest kilka zdjęć z okolic rajdu. Jak widać pogoda typowo kwietniowa… dużo śniegu.

Marzec 2013

Znamy miejsce bazy zawodów: gimnazjum  nr 1 w Barczewie  – ok 15 km na północny wschód od Olsztyna. Dojazd dobry zarówno autem jak i PKP czy PKS (szczegóły w dziale Lokalizacja Bazy).

Przewidujemy 2 noclegi dla wszystkich uczestników rajdu. Do dyspozycji będziemy mieli salę gimnastyczną z zapleczem sanitarnym oraz stołówkę.  

Luty 2013

Za nami już  pierwszy rekonesans ! Objechaliśmy teren, w którym za 3 miesiące czekać na Was będą punkty kontrolne. Co prawda jeziora jeszcze zamarznięte, pola przykryte białym puchem, a drogi oblodzone ale i tak możemy już Was zapewnić: nudno nie będzie!

Styczeń 2013

Na rowerzystów i piechurów czeka sporo przewyższeń, dolin rzek i zagłębień z malowniczymi jeziorami. Tereny w połowie zalesione, w połowie otwarte. Sporo małych miejscowości i wiosek połączonych nieuczęszczanym drogami. Co do przejezdności dróg i ich nawierzchni wypowiemy się po roztopach, których na razie nic nie zapowiada 🙂

 

Czym są Rajdy na Orientację:

Jest to rodzaj zawodów, w których uczestnicy w określonym limicie czasu odnajdują w terenie punkty kontrolne. Do dyspozycji mają mapę oraz kompas. W rajdach tego typu startują zarówno osoby pragnące sprawdzić wydolność swojego organizmu, dokonać wyczynu fizycznego, pobić swój kolejny rekord na danym dystansie (czyli jednym słowem zdrowo się złoić 🙂 ), jak również te, które chcą aktywnie odpocząć na łonie przyrody, samemu lub razem ze znajomymi/ rodziną połazić lub pojeździć na rowerze w nieznanym terenie. Dodatkowo jest to okazja do spotkania się, pogadania z  innymi “napieraczami”.

 

Dlaczego Mazury

Analizując mapę Polski pod kątem cyklicznych imprez na orientację, zauważyliśmy kilka białych plam – miejsc, w których w ostatnim czasie (a może nigdy? ) nie odbywały się tego typu rajdy. Jednym z takich rejonów są Mazury – teren z ogromnym potencjałem, który najczęściej kojarzy się tylko z żeglowaniem. Pagórki, doliny, lasy, jeziora – czego chcieć więcej? Na rajd w takim terenie Was zapraszamy!  Dla zachęty kilka zdjęć z pierwszego rekonesansu zamieściliśmy w galerii.

 

Trasy

Uczestnicy do wyboru będą mieli jedną z trzech tras:

 • Piesza – 50 km
 • Rowerowa  – 130 km
 • Rowerowa (rekreacyjna) – 50 km